Türk Gölge Kuklaları

Karagöz, Geleneksel Tiyatro, Karagöz ve Kukla Koleksiyonu - Dr. Murat Huten.

Ayşe Döler

Nev - Kalemkâr...

Dt. Evren Özdemir

Diş hekimliği, estetik, implant...

Kocaeli Armelit

Armelit Dance & Music Center | Armelit Dans Kulübü - Kocaeli.
Domain sorgulama
Web sitenizi hazırlamadan önce, hayalinizdeki alan adının satın alınıp alınmadığına bakmak ister misiniz?
İletişim
E-Mail: tanerinan41@gmail.com
info@tanerinan.com
GSM: +90 (534) 481 80 86

Türk Gölge Kuklaları

...Bu site, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun bir kolu, aynı zamanda bir gölge kuklası olan Karagöz’e ait kuklaların (tasvirlerin) tanıtımı ve yapımıyla ilgili bilgilendirme amacı taşımaktadır. Dünyanın en büyük Türk Gölge kuklaları koleksiyonunu oluşturan  örneklerden, bazıları seçilerek ilginize sunulmuştur. Bu haliyle, sitemiz yapıldığı tarihte, genel dünya gölge kuklalarını konu edinen siteler arasında da, en çok görsel veri sunmaktadır..Mümkün olduğu kadar önemli ustalardan ve 300 yıllık bir tarihi kesitten değişik örnekler sunulmaya çalışılmıştır.
...

Dt. Evren Özdemir

...2003 yılında İstanbul Ünivetsitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra estetik dişhekimliği, implant, implant üstü protezler ve dişeti tedavileri ağırlıklı olmak üzere bir çok kurs, kongre ve seminere katıldı. Artvin'de muayenehane hekimliği yaptı.
...Amacı; daha kaliteli ve güncel bir sağlık hizmeti sunmak, daha doğal ve estetik sonuçlar elde etmektir. Bunun için dişhekimliği alanında hızla ilerlemekte olan yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip etmektedir.
...OSSEDER, EDAD, TOİD ve TDB başta olmak üzere birçok kuruluşun kongrelerini düzenli olarak takip ediyor.
...

Ayşe Döler

...1959 İstanbul-Türkiye doğumlu. Fransız kız lisesi Saint Benoit ve İstanbul Üniversitesi tıp fakültesi biyoloji bölümünü bitirdi. Milwaukee Universit USA'de master yaptı. İstanbul tıp fakültesi fizyoloji bölümünde PhD'sini tamamladı. Aynı bölümde 12 yıl araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı, 1991'de istifa etti. 1993 yılında iki profesör meslektaşı ile EEG nörobiofeedback laboratuarını kurdu. 2005 de mesleğini tamamen bıraktı, laboratuarını devretti ve sadece resimle uğraşmaya başladı.
...

Kocaeli Armelit

...Kostümcülük, müzik ve organizasyon, halkoyunları, animasyon kostümleri, imalat, satış kiralama, profesyonel müzik stüdyosu, konser, yarışma, şenlik organizasyonları alanlarında faaliyet gösteren, 2006 yılının başında da  İZMİT’te açılan dans ve müzik okuluyla yeni bir faaliyete geçmiş, Türkiye’nin lider kuruluşlarından biridir.
...Grubun bünyesindeki ses kayıt stüdyosu ile profesyonel prodüksiyonların ve halkoyunları, dans müziklerinin yapım işlerini yürütmektedir.
...Armelit organizasyon kanalı ile bir çok ulusal ve uluslar arası halk dansları ve kültür festivallerinin gerçekleşmesine öncülük etmiş, yurt dışı festivallerine katılmış, festival organizasyonları yapmış, özel yarışmalara sponsorluk yapmıştır.
...

Contact

Quick Contact

Nullam a tortor est, congue fermentum nisi. Maecenas nulla nulla, eu volutpat euismod, scelerisque ut dui.